Auto Klub SLAVONIJA  

Go Back   Auto Klub SLAVONIJA > Autoelektrika - elektronika > Pitanja i odgovori

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-07-10, 18:32   #1
warro
Gost

warro's Avatar

Ime i prezime: Ivan Varoščić
Automobil: Opel Calibra 2.0 16v
warro 40>
Default pitanje uvezi auto radija

Imam neki panasonic obicni mp3 player,kad ga upalim nakon nedugo vremena se pocme grijat ko blesav.max sam ga 5 min drzo upaljenog bude prevruc,sto i nije dobro.zanima me sto bi moglo bit uzrok tome i dali je to kraj negovom sluzenju ili?
warro is offline  

Reply With Quote
Old 08-07-10, 22:13   #2
Žile
ボリスジレ

Žile's Avatar

Ime i prezime: Boris Živić
Automobil: Civic Type R FN2
Žile has a reputation beyond reputeŽile has a reputation beyond reputeŽile has a reputation beyond reputeŽile has a reputation beyond reputeŽile has a reputation beyond reputeŽile has a reputation beyond reputeŽile has a reputation beyond reputeŽile has a reputation beyond reputeŽile has a reputation beyond reputeŽile has a reputation beyond reputeŽile has a reputation beyond repute

Uvijek prvo kreni od mase....ako je kilava podebljaj, ako nije podebljaj opet
znači uzmi deblji komad žice i sa "šasije" headunita ju spoji negdje na lim od auta...u većini slučajeva sa pregrijavanjem u pitanju je dovod struje.
Žile is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 23:20   #3
Dardevil
Gost

Dardevil's Avatar

Ime i prezime: Alen Matasović
Automobil: Opel Corsa E Turbo
Dardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by warro View Post
Imam neki panasonic obicni mp3 player,kad ga upalim nakon nedugo vremena se pocme grijat ko blesav.max sam ga 5 min drzo upaljenog bude prevruc,sto i nije dobro.zanima me sto bi moglo bit uzrok tome i dali je to kraj negovom sluzenju ili?
Normalno je da se HU ugrije, posebice u automobilima gdje baš ne ostane puno prostora oko HU-a kad se isti ugradi... koliko je star taj panasonix i jel ti se grije tako oduvijek? U krajnjem slučaju moguće je napraviti hlađenje od nekakvog procesorskog coolera (ventilatora).
Dardevil is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 00:08   #4
Dardevil
Gost

Dardevil's Avatar

Ime i prezime: Alen Matasović
Automobil: Opel Corsa E Turbo
Dardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond reputeDardevil has a reputation beyond repute

Quote:
Star je oko 2-3godine,neznam jel se prije tako grijo,sad sam primjetio.
Ako si sad primjetio, onda postoji mogućnost da nešto ne valja... kako rekoše prije mene, pregledaj minus, a i provjeri za svaki slučaj hladnjak (bude iza, kod nekih HU-a rebrast), možda se on odvojio.

Samo, ja sam dosad ugradio nebrojeno puno ozvučenja i svi HU-i su znali biti dosta vrući, posebice nakon malo dužeg korištenja. Ipak su to sad 4x50W pojačala unutra.
Dardevil is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 07:53   #5
edwin
FIAT family

edwin's Avatar

Ime i prezime: Edvin Markoš
Automobil: Fiat Tempra 1.6 S.W. i Stilo JTD
edwin has a reputation beyond reputeedwin has a reputation beyond reputeedwin has a reputation beyond reputeedwin has a reputation beyond reputeedwin has a reputation beyond reputeedwin has a reputation beyond reputeedwin has a reputation beyond reputeedwin has a reputation beyond reputeedwin has a reputation beyond reputeedwin has a reputation beyond reputeedwin has a reputation beyond repute

http://www.easilysharing.com/images/...0237526621.jpg

nije neko elegantno rješenje ali funkcionira, jer ne bih želio da mi Pioneerova 77-icas vrisne!
Old 06-08-10, 16:07   #6
Daljac
Član AK Slavonija

Daljac's Avatar

Ime i prezime: Siniša Gajić
Automobil: BMW 316 E30 coupe / Opel Kadett C City
Daljac has a brilliant futureDaljac has a brilliant futureDaljac has a brilliant futureDaljac has a brilliant futureDaljac has a brilliant futureDaljac has a brilliant futureDaljac has a brilliant futureDaljac has a brilliant futureDaljac has a brilliant futureDaljac has a brilliant futureDaljac has a brilliant future

Ja imam Sony koji se ugrije ko vrag. Kontam da je to normalno, meni tako radi već 3 godine. Sova pogledaj svoj radio, možda ćeš ti svog tresniti o kamion Kad vidiš koliko se greje, bre
Daljac is offline   Reply With Quote
Old 10-08-10, 00:54   #7
Car Killer
Majstor od lektrike

Car Killer's Avatar

Ime i prezime: Alen
Automobil: Ford Puma 1.4 16V
Car Killer domaćin forumaCar Killer domaćin foruma

Quote:
Suvišni postovi obrisani...

Ako se HU grije,znaci ili da je nekakva neispravnost na pojačalu ili regulatoru napona unutar HU ( dali si u skorije vrijeme mjenjao zvucnike,stavio jače možda).. Masa nema apsolutno nikakve veze jer da je masa loša HU ili ne bi radio ili bi se grijao na spojevima mase ( Iso konektor ili na spoji te mase na šasiju)..

Grijanje audio uređaja za automobile je sasvim normalno u ovo doba godine,jer je u autima ionako prevruće tokom dana( pogotovo ako je na suncu),pogotovo što je u skoro svakom autu vrlo malen prostor oko HU jer nema cirkulacije zraka koja bi hladila hladnjak HU-a..

Nadam se da sam razjasnio neke stvari

WWW.DCE-SERVICE.COM
Car Killer is offline   Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules