Auto Klub SLAVONIJA  

Go Back   Auto Klub SLAVONIJA > Sound Garage > Pitanja i odgovori

Pitanja i odgovori Odgovara naš prijatelj dB Alex

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-05-09, 21:11   #11
doVla
Gost

doVla's Avatar

Ime i prezime: Vladislav Morović
Automobil: Honda Jazz
doVla has a reputation beyond reputedoVla has a reputation beyond reputedoVla has a reputation beyond reputedoVla has a reputation beyond reputedoVla has a reputation beyond reputedoVla has a reputation beyond reputedoVla has a reputation beyond reputedoVla has a reputation beyond reputedoVla has a reputation beyond reputedoVla has a reputation beyond reputedoVla has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by TOMO-OSIJEK View Post
kakvo rezanje opruge cemu ljudi to
kad se ima para spusti se ,ako ne jbg vozi dok se neskupi i gotovo
kratit nešto što je prošlo obradu i itd itd neznam nema smisla jednostavno
potpis... Nemoj kratiti! Radje uzmi prvo opruge pa kasnije i amortizere ako ti budjet ne dozvoljava odmah i jedno i drugo...
Old 09-05-09, 21:17   #12
Lega_Os
Guest

ja mrzim spustanje auta...jedna od vecih greski koje sam napravio na autu !

nista rezanje nista grijanje stiskanje opruga...original krace opruge i amen,plinski amortizeri,skrati za velicinu navoja i narezi novi (sve tokar napravi bez problema) i gaasss...ali ne na bankinu ili neku grbavicu...
  Reply With Quote
Old 09-05-09, 21:49   #13
manni
Gost

manni's Avatar

Ime i prezime: davorin grbac
Automobil: polo
manni domaćin forumamanni domaćin forumamanni domaćin foruma

a ja stavio bilstein b8 sprint i eibach pro kit opruge i sad nemam love ni za kiflu!!
al sam se dosad vozio sa originalnim vw amortizerima, dok nisam skupio i kupio nešto što nije smeće!
rezanje i sva ta sranja nepreporučam pa ni niske opruge na obične amortizere do 30mm max!

uglavnom ove amortizere savjetujem svima! bolje nego JOM gewinde i šta ja znam
Old 09-05-09, 21:51   #14
srki
Moderator

srki's Avatar

Ime i prezime: Srđan Haček
Automobil: Ibiza Cupra
srki has a reputation beyond reputesrki has a reputation beyond reputesrki has a reputation beyond reputesrki has a reputation beyond reputesrki has a reputation beyond reputesrki has a reputation beyond reputesrki has a reputation beyond reputesrki has a reputation beyond reputesrki has a reputation beyond reputesrki has a reputation beyond reputesrki has a reputation beyond repute

manni gewinde i ti amrot. se ne razlikuju po kvaliteti , ove bolje ove losije
nego po mogucnostima, na gewindama si stavljas koliko zelis nisko,a na amort.+opruge nemas stelovanja, kako stavis tako je i jos ako gewinde imaju stelovanje tvrdoce, onda je to odlicno
srki is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 22:03   #15
alex
dB! Team Vukovar

Ime i prezime: Aleksandar Bijelić
Automobil: Opel Astra
alex domaćin forumaalex domaćin forumaalex domaćin foruma

ja sam stavio v-maxx...sa e-baya...pročitajte šta je luka-vu napisao...vozio sam ga u autu....
jedno je rekla-kazala...a drugo je probati sve te opcije....a ja sam imao prilike voziti sve za razliku od nekih koji će reći moj kolega ima i super je,ili ja imam ovo ili ono....ja sam probao i rezane,i pravljene(srki je spomenio takve)i samo amorte sportske sa oprugama i gewinde....ovo zadnje mi je zakon...i najbolja opcija ako možeš skupiti kintu....
Old 10-05-09, 04:12   #16
manni
Gost

manni's Avatar

Ime i prezime: davorin grbac
Automobil: polo
manni domaćin forumamanni domaćin forumamanni domaćin foruma

BILSTEIN B8 amortizer,

plinski dvosmjerni, skraćenog hoda s pojačanim punjenjem,
vrhunski racing amortizeri, idealani uz niže opruge i do 6 cm,
vrlo dobro upijaju neravnine i podnose udarce,
udobnost u vožnji je smanjena,
bitno bolje ustabiljuju vozilo u odnosu na B6 amortizere,
a nemjerljivo u odnosu na ostale standardne
i "sport" amortizere u trgovačkoj mreži,
garancija na funkcionalnost je 2 godine.

sve ok, al svejedno mislim da ovo nemoš dobit sa nekim, rezanjem i kraćenjem običnih amortizera!!
ovo je napravljeno baš za tu namjenu "trke" znači - rally i asfalt - nema neke velike razlike ni na makadamu, auto je jebački upravljiv, a sa gewindama moš štelat visinu - da oprostite - boli me kita, kupit ću si još jedne niže opruge 60/40 i super

Quote:
Originally Posted by srki View Post
manni gewinde i ti amrot. se ne razlikuju po kvaliteti , ove bolje ove losije
nego po mogucnostima, na gewindama si stavljas koliko zelis nisko,a na amort.+opruge nemas stelovanja, kako stavis tako je i jos ako gewinde imaju stelovanje tvrdoce, onda je to odlicno
srki- sve ja razumijem da si možeš naštelat kako hoćeš, ali i to treba znat! uvjek ćeš mislit da je to najbolje jel neznaš za bolje! a ovome što ja imam (već naštelanom) - još nisam našao niti jednu manu osim što mi auto više guta, al još više ja sam guštam!

i čvrsto vjerujem da se neki jom, tehnix, rambo bambo i kojekakvo kinesko smeće , pa čak i gewinde tih "jeftinijih" marki namjenski, nemogu uspoređivat s ovim amortizerima

sad mi auto ima preslab motor za to vešanje - al zato samo pun gas skoro svagdje, sad mažem zavoje 30kmh brže nego što sam prije mogao, a to je ogrooooomenska razlika!!
al opet neću ni razmišljat šta mogu bilstein gewinde!!!!! ko zna - možda dobim na lotu...

vozio sam se do maximuma sa običnim amortizerima i auto mi se i zabacivo i naginjo i svaki dan bježo preko prednjeg kraja, vožnja na tri točka mi nije nimalo bila strana, al ovo što sam dobio sa ovim kitom, me je toliko iznenadilo da je to nešt strašno!

i svima savjetujem - bolje sačekat i kupit briju nego dvaput kupovat smeće, a ti kolega sam odluči

bilstein rulz - znate kak se kaže "dok neprobam lava, za mene je svinja kralj životinja"
Old 10-05-09, 10:44   #17
esseker
Guest

svagdje pa i u ovom slucaju vrijedi koliko para toliko muzike

bolji amortizeri + krace opruge je svakako bolje od prepravljanja origininalnih.

ima na Hyundai forumu decko iz Zagreba, Birt, koji je majstor i pravi opruge na osnovu originalnih za cca 600kn. nemojte se zavaravati da ovo ne valja jer mu mnogi odnose da im radi opruge po zelji. moze napraviti kraci hod a mekse, da ti auto ne poskakuje a istovremeno je nizi, moze napraviti tvrdje, kakve god hoces.ali opet imate tvornicke amortizere koji su onda slaba tocka.

naravno da je bolje od toga imati set boljih i kvalitetnijih amortizera ali i od takvog setupa su opet bolje gewinde.

sto gewinde imaju vise opcija to su naravno i skuplje - podesavanje visine, tvrdoce, nagiba (camber) itd, itd.

e onda iznad toga je zracni ovjes, a jos dalje je hidraulika.

sve zavisi za sta ti treba i koliko si spreman platiti.
  Reply With Quote
Old 10-05-09, 13:32   #18
Ivan M
Administrator

Ivan M's Avatar

Ime i prezime: Ivan Milisic Zecevic
Automobil: VW Golf IV 1.9 SDI
Ivan M domaćin forumaIvan M domaćin forumaIvan M domaćin forumaIvan M domaćin foruma

ja iz osobnog iskustva (probao sam stvarno sve - a ne da sam samo citao o tome ) mogu reci da sve ovisi koliko mislis spustati auto.

dakle ako mislis cesto mijenjati visinu, ici do maximuma prema dolje i sl moras uzeti gewinde. Nikako rezanje i slicna sranja, za mene su svi koji to rade osim na yugu ili kecu npr mulci. opruga je proracunata kao i podrucje rada amortizera i njegov redump rezim i sve sjebes sa skracivanjem... Bilstein 8-ica su jedni od najboljih amortizera na trzistu i to je super za one koji nece ici preko 5 cm po osovini

opruge na original amortizere - ovisno o stanju original amortizera proci ce par tisuca do desetke tisuca prije nego pocne auto skakati i bacati se uokolo

Svi koji idu od 3 cm do 5 preporucam cijeli kit uzeti

gewinde su meni zakon ali sada kada sam odustao od stalnog mijenjanja felgi i visine auta onda su mi overkill, i zato sam ih prodao , tj serijski ovjes vratio
Ivan M is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 13:38   #19
Getaway
Guest

što se tiče Birta, istina je da radi to jako kvalitetno!i donose mu mnogi,imap je takve opruge na svojem T accentu s kojim se trkao,slalom i sl!ali nije imao serijske amortizere!
  Reply With Quote
Old 10-05-09, 14:20   #20
Dodo
Guest

hvala na savjetima! a sada još jedno pitanje gdje mogu naručiti komplet kitove,recimo da bi se mogao baciti u trošak do 4500 kn,ali tek u 7. mjesecu.
  Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules